پزشکی آمریکا برگزاری آمریکایی کره شمالی

پزشکی: آمریکا برگزاری آمریکایی کره شمالی رئیس جمهور دونالد ترامپ رهبر کره شمالی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل ترامپ دیدار با رهبر کره شمالی را لغو کرد

رئیس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای به رهبر کره شمالی، اعلام کرد در نشستی که قرار بود ماه آینده میلادی میان سران دو کشور برگزار شود، شرکت نمی‌کند.

ترامپ دیدار با رهبر کره شمالی را لغو کرد

ترامپ دیدار با رهبر کره شمالی را لغو کرد

عبارات مهم : آمریکا

رئیس جمهور آمریکا در نامه ای به رهبر کره شمالی، اعلام کرد در نشستی که قرار بود ماه آینده میلادی میان سران دو کشور برگزار شود، شرکت نمی کند.

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» مدیر جمهور آمریکا روز پنج شنبه با ارسال نامه ای به «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی، اعلام کرد از دیدار برگزاری نشست بین سران دو کشور منصرف شده است است.

ترامپ دیدار با رهبر کره شمالی را لغو کرد

در بخشی از این نامه که کاخ سفید آن را در اختیار رسانه ها قرار داده، ترامپ با اشاره به اینکه طرفین از مدت ها پیش به دنبال برگزاری این دیدار بوده اند، نوشته است: «بسیار مشتاق بودم که آنجا با شما دیدار داشته باشم. ولی متأسفانه، به علت خشم شدید و خصومت آشکاری که در بیانیه های اخیر شما مشاهده شده، احساس کردم که مناسب نیست که این ملاقات که از مدت ها پیش برنامه ریزی شده است بود، برگزار شود.»

ترامپ لغو این نشست را «به نفع هر دو کشور، ولی به زیان جهان» دانسته و نوشته ارسال این نامه به معنی لغو نشست سنگاپور هست. مدیر جمهور آمریکا سپس بار دیگر به ترساندن رو آورده و نوشته است: «شما راجع به توانمندی های اتمی خود صحبت می کنید، ولی توانمندی ما آنقدر عظیم و قدرتمند است که از خدا می خواهم هرگز مورد استفاده قرار نگیرند.»

رئیس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای به رهبر کره شمالی، اعلام کرد در نشستی که قرار بود ماه آینده میلادی میان سران دو کشور برگزار شود، شرکت نمی‌کند.

او با بیان اینکه همچنان جهت اینکه روزی با رهبر کره شمالی دیدار کند آماده هست، آزادی زندانیان آمریکایی به وسیله کره شمالی را به رخ پیونگ یانگ کشیده و از آن ها با عنوان «گروگان» یاد کرده هست. ترامپ نوشته است: «در عین حال، می خواهم از شما به دذلیل آزاد کردن گروگان هایی که حالا کنار خانواده هایشان در منزل هستند، تقدیر کنم. این حرکت بسیار قشنگی بود و بسیار قدردان آن هستیم.»

در آخر نامه ترامپ آمده است: «اگر نظرات راجع به این دیدار بسیار مهم عوض کردن کرد، حتما به صورت مکتوب یا تلفنی مرا در جریان بگذارید. دنیا و به خصوص کره شمالی فرصتی فوق العاده جهت صلحی پایدار، رفاه و ثروت را از دست داده هست. این وقت از دست رفته، لحظه ای واقعا غمبار در تاریخ است.»

این دیدار قرار بود روز ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) در سنگاپور برگزار شود. تصمیم به لغو این دیدار تنها ساعاتی بعد از آن از سوی آمریکا اعلام می شود که کره شمالی تنها سایت آزمون اتمی خود را در حضور خبرنگاران خارجی تخریب کرد. کره شمالی همچنین دو هفته پیش سه زندانی آمریکایی را که به اتهام جاسوسی بازداشت شده است بود، آزاد کرد و به همراه «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا که به پیونگ یانگ سفر کرده بود، به آمریکا بازگرداند.

ترامپ دیدار با رهبر کره شمالی را لغو کرد

واژه های کلیدی: آمریکا | برگزاری | آمریکایی | کره شمالی | رئیس جمهور | دونالد ترامپ | رهبر کره شمالی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog