پزشکی آمریکا برگزاری آمریکایی کره شمالی

پزشکی: آمریکا برگزاری آمریکایی کره شمالی رئیس جمهور دونالد ترامپ رهبر کره شمالی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی در مورد ایران، خیلی به پوتین امیدوار نباشید / «شورای آتلانتیک» خطاب به دولت آمریکا

شورای آتلانتیک نوشت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با ولادیمیر پوتین در مورد حضورایران در سوریه با یکدیگر ملاقات کردند. در همان روز علی اکبر ولایتی با یک خ

در مورد ایران، خیلی به پوتین امیدوار نباشید / «شورای آتلانتیک» خطاب به دولت آمریکا

«شورای آتلانتیک» خطاب به دولت آمریکا: در مورد ایران، خیلی به پوتین امیدوار نباشید

عبارات مهم : ایران

شورای آتلانتیک نوشت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با ولادیمیر پوتین در مورد حضورایران در سوریه با یکدیگر ملاقات کردند. در همان روز علی اکبر ولایتی با یک خبر وارد مسکو شد. بنیامین نتانیاهو در روز 11 ژوئن به مدیر جمهور روسیه گفت: « به نظر ما، کشور عزیزمان ایران باید سوریه را ترک کند».

به گزارش گزینش ؛ در ادامه این مقاله آمده است: به گفته ی رویترز، یک مقام ناشناس مدعی شد که نتانیاهو به پوتین گفته است: « شما ایرانی ها را از سوریه بیرون کنید، ما در برابر علیه بشار اسد اقدامی نخواهیم کرد.» روز بعد علی اکبر ولایتی با ولادیمیر پوتین دیدار کرد و خبر کشور عزیزمان ایران را به وی تحویل داد. ولی در مورد محتوای این خبر چیزی در دسترس نیست.

به طور همزمان در اقدامی با هماهنگی نتانیاهو ، وزارت خارجه آرژانتین از روسیه خواست تا ولایتی را بازداشت و مسترد کند.

در مورد ایران، خیلی به پوتین امیدوار نباشید / «شورای آتلانتیک» خطاب به دولت آمریکا

ولایتی بعد از دیدار با پوتین اعلام کرد مسکو آماده سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری در بخش نفت و گاز کشور عزیزمان ایران است و آن ها جایگزین شرکت های غربی می شوند که با اعمال تحریم های تازه آمریکا از کشور عزیزمان ایران خارج شدند. وی همچنین تاکید کرد ولادیمیر پوتین به کشور عزیزمان ایران سفر می کند و در مذاکرات صلح تازه سوریه شرکت می کند که این نشانگر آن است که بحث طرفین با پیشرفت هایی خوبی همراه بوده است.

این دیدار در حالی صورت گرفت که در 16 جولای پوتین و ترامپ در هلسینکی با یکدیگر دیدار می کنند و در مورد پرسشها متفاوت از جمله کشور عزیزمان ایران و سوریه با یکدیگر بحث می کنند. اگر چه مسیر و جهت این دیدار مشخص نیست ولی مقامات دولت ترامپ بر این تاکید کردند که محور مذاکرات سوریه است.

شورای آتلانتیک نوشت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با ولادیمیر پوتین در مورد حضورایران در سوریه با یکدیگر ملاقات کردند. در همان روز علی اکبر ولایتی با یک خ

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در طی سفر به امارات متحده عربی در این هفته مشخص کرد که دولت ترامپ درصدد اجرای سیاست خروج اسد از قدرت نیستند. وی به روزنامه «نشنال» امارات گفت: « تصمیمات سیاسی و قانون اساسی سوریه باید به وسیله خود مردم سوریه تعیین شود.» در سخنان مشابهی جان بولتون مشاور امنیت ملی در 1 جولای در مصاحبه با سی بی اس گفت: « من فکر نمی کنم که مسئله استراتژیک سوریه باشد. اعتقاد دارم کشور عزیزمان ایران مسئله استراتژیک است.»

بنابر گزارش سی بی اس نیوز، یک مقام ارشد آمریکا و دو دیپلمات عرب تصریح کردند که دولت ترامپ با بقای اسد در قدرت موافقت کرده و اکنون تمام انرژی خود را بر ایجاد شکاف بین مسکو و پایتخت کشور عزیزمان ایران متمرکز کرده هست. اگر چه روسیه و کشور عزیزمان ایران سابقه اختلاف و تنش با یکدیگر داشته اند که جهت نمونه می توان به اشغال شمال کشور عزیزمان ایران در جنگ جهانی دوم و حمایت شوروی از صدام حسین در جنگ هشت ساله اشاره کرد ولی این دو در مخالفت با غرب نگاهی یکسان دارند. ترامپ ممکن است تصور کند که از اهرم قدرت و نفوذ برخوردار است ولی کشور عزیزمان ایران و روسیه در مخالفت با حضور آمریکا در خاورمیانه، همکاری در آسیای میانه و به طور خاص مبارزه با افراط گرایی سنی از منافع مشترکی برخوردار هستند.

ایالات متحده خواهان خروج کشور عزیزمان ایران از سوریه است ولی پرزیدنت پوتین به مشوق های مهمی جهت انجام این کار نیاز دارد. بنابراین، در نهایت غیرمحتمل به نظر می آید که پوتین در این مسیر با واشنگتن همراه شود. همچنین پایتخت کشور عزیزمان ایران در موارد متعددی تصریح کرده که آن ها به وسیله دولت سوریه دعوت شده است اند و این کشور را تا زمانی که دولت سوریه درخواست نکند ترک نخواهند کرد.

در مورد ایران، خیلی به پوتین امیدوار نباشید / «شورای آتلانتیک» خطاب به دولت آمریکا

این مسئله باعث شده است که بعضی از رسانه ها و سیاستمداران ایرانی گمانه زنی هایی را در مورد فریب پایتخت کشور عزیزمان ایران از سوی مسکو مطرح کند. یک نماینده اصلاح طلب در مجلس در 27 ژوئن گفت: « دمشق و مسکو به زودی کشور عزیزمان ایران را جهت آمریکا و اسرائیل قربانی می کنند. بشار اسد به طور کامل خود را تسلیم پوتین کرده هست. روسیه دوست قابل اعتمادی جهت ما نخواهد بود.» در تصویر العمل به این نگرانی ها؛ ولایتی استدلال کرد: « روسیه نه توانایی و نه قصدی جهت وادار کردن کشور عزیزمان ایران دارد. ما با این کشور در پرسشها دفاعی همکاری می کنیم و روسیه تا کنون هر چه خواسته ایم را به ما داده است.»

آنچه که مسکو می تواند انجام دهد دور نگه داشتن پایتخت کشور عزیزمان ایران و نائبان شیعه اش از مناطق غیرنظامی تحت نظارت شرکت ملل است که از سال 1973 اسرائیل و سوریه را جدا کرده هست. بر اساس گزارش نیویورک تایمز، پوتین به نتانیاهو گفته که آن ها به توافق 1973 در مورد استقرار نیروهای کشور عزیزمان ایران در « ده کیلومتری» از مرز پای بند هستند. یکی از مقامات ارشد نظامی اسرائیل که نخواست نامش فاش شود اعلام کرد که چنین حرکتی ،موفقیت آمیز خواهد بود اگر چه اسرائیل همچنان بر خواسته ی خود جهت خروج تمام نیروهای کشور عزیزمان ایران و شبه نظامیانش تاکید می کند.

شورای آتلانتیک نوشت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با ولادیمیر پوتین در مورد حضورایران در سوریه با یکدیگر ملاقات کردند. در همان روز علی اکبر ولایتی با یک خ

قرن نوزدهم هنری جان تمپل نخست وزیر بریتانیا گفت: در پرسشها بین المللی دوست یا دشمن واقعی وجود ندارد؛ تنها دوست دائمی، منافع ملی است.

واژه های کلیدی: ایران | روسیه | سوریه | پوتین | آمریکا | ایرانی | اسرائیل | دولت ترامپ | دولت آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog